Rom'Art Rendezvény és Produkciós Kft.

Célunk

A Rom'Art Rendezvény és Produkciós Kft.  célja a magyarországi cigányság kulturális kincseinek, szokásainak, történelmének megismertetése és népszerűsítése határainkon innen és túl. A cigány kultúra gazdagságáról, művelőiről, mint az egész cigányságról többnyire előítéletes, sematikus képek élnek a közvéleményben. Az Egyesület feladatának tekinti, hogy a művészetek erejével segítsen lebontani a cigányságot körülvevő korlátokat, élő kapcsolatokat építsen a hazai és európai kulturális élet más képviselőivel, segítve a cigány kultúra iránt érdeklődők tájékoztatását. Továbbá támogatja a cigány kultúra művelőinek értékteremtő munkáját.

Az egyesület tevékenysége

A magyar kultúra ismert és elismert értékei között tartják számon a cigányzenét, amely egyedülálló előadói stílus, hangszerelés és hangzás. A magyar cigányzene az egyetemes zenekultúra szerves része, olyan nemzeti érték, melyre méltán büszke Magyarország és a világ elismeréssel tekint rá. Az egyesület tevékenységei között elsődleges a cigányzene megőrzése, megújítása, és újra népszerűsítése, a roma zenészek széleskörű, a klasszikustól a kortárs zenéig terjedő művészetének bemutatása, illetve a különböző társművészetekkel, etnikumokkal való szoros együttműködés. Az egyesület céljaival azonos szellemiségű alkotóművészeti, előadó-művészeti tevékenység, koncertek, előadások, rendezvények, konferenciák, fórumok, találkozók, táborok szervezése, kiállítások, ismeretterjesztő munka végzése.